امروز 26 دی 1397 - ساعت 14:36
آیت الله محسن غرویان استاد حوزه و دانشگاه

در این شرایط از دولت‌حمایت کنیم

در این شرایط از دولت‌حمایت کنیم آیت الله محسن غرویان استاد حوزه و دانشگاه

 

با توجه به شرایط پیش آمده درعرصه سیاسی و اقتصادی کشور و خروج امریکا از برجام لزوم حمایت دولت از سوی ملت بیش از پیش احساس می شود؛ چرا که در غیر اینصورت دچار اختلافات داخلی شده و به وضعیت بحرانی که هم اکنون پیش آمده دامن زده خواهد شد. دلایل محکمی نیز برای حمایت از دولت و پشتیبانی از آن وجود دارد. از جمله این که هم اکنون همگی ما شاهد شرایط نامنی که در منطقه وجود دارد هستیم.

به طور مثال مردم کشورهایی مانند یمن و بحرین از ناامنی بسیاری برخوردارند. همچنین در خصوص عراق و سوریه نیز که با جنگ و شرایط بسیاری بدی که برای ان ها وجود دارد دست و پنجه نرم می کنند. اما به لطف الهی کشور ما از امنیت بسیار خوبی برخوردار است و اختلافات داخلی شدیدی در خصوص مسائل سیاسی و اقتصادی نداریم و این‌ها به این علت است که دولت و کابینه ای بر سر کار هستند که با رای اکثریت مردم انتخاب شده اند در حقیقت منتخب مردم هستند. بنابر این برای حفظ امنیت داخلی ضرورت دارد تا از دولت حمایت کنیم.

نکته بعدی که در این خصوص وجود دارد این است که آمریکا و اروپا با خروج از برجام یکسری تهدیدهایی خارجی بر اقتصاد، سیاست و ملت ما به وجود آورده اند. اینجاست که باید پشتیبان دولت باشیم تا دولت و وزارت امور خارجه بتوانند برجام را ادامه دهند و موفق به ادامه همکاری با کشورهای اروپایی شوند تا حداقل مقابل بخشی از تحریم ها گرفته شود و آن تحریم های شدیدی که در سال های گذشته با ان مواجه بوده ایم باز نگردند. در این صورت خسارت های ایران نیز توسط کشورهای اروپایی تا حدی جبران شده و منافع و مصالح کشور حفظ خواهد شد.

از سویی نیز حفظ وحدت بنابر آیات قرآن و همچنین روایاتی که داریم از اوجب واجبات مسائل شرعی است وحدت بین دولت و ملت و همچنین وحدت میان احزاب مختلف می شود. تقویت اسلام و حکومت دینی و نظام الهی مهم ترین مصداق وحدت و وحدت بین دولت و ملت است. از این جهت مردم وظیفه دارند به عنوان یک وظیفه شرعی از دولت منتخب خود که با رای اکثریت روی کار آمده و همچنین مورد تنفیض از سوی رهبر جمهوری اسلامی نیز قرار گرفته حمایت کنند تا این عزت و سربلندی برای ملت ایران همچنان محفوظ بماند.